YÖK Denkliği İçin Gerekli Tercüme Evrakları Nelerdir?

YÖK Denkliği İçin Gerekli Tercüme Evrakları World Tercüme

YÖK Denkliği İçin Gerekli Tercüme Evrakları World Tercüme

Türkiye’de, yabancı üniversitelerden alınan diplomaların eşdeğerliğinin değerlendirilmesi YÖK (Yükseköğretim Kurulu) tarafından gerçekleştirilmektedir. YÖK denkliği almak için başvuru yaparken, belirli belgelerin tercüme edilmiş ve noter onaylı olması gerekmektedir.

YÖK eşdeğer diploma başvurusu için gerekli tercüme evrakları şunlardır:

Diplomanın Noter Onaylı Tercümesi: Üniversitenizden aldığınız diploma belgesinin noter onaylı tercümesi başvuruya eklenmelidir.
Transkript Tercümesi: Lisans eğitiminiz boyunca aldığınız tüm dersleri, ders saatlerini, kredilerini ve başarı durumunu gösteren ayrıntılı transkriptin tercümesi gerekmektedir.
Diploma Eki Tercümesi (Varsa): Diplomanızla birlikte verilen ek belgelerin de noter onaylı tercümeleri başvuru dosyasına eklenmelidir.

Neden World Tercüme?

YÖK denkliği sürecinizde hiçbir aksaklık yaşamadan, belgelerinizin doğru ve eksiksiz tercüme edilmesini istiyorsanız, World Tercüme olarak bütün süreç boyunca sizlere en doğru ve kaliteli hizmeti sunmak için çabalıyoruz. Profesyonel hizmet anlayışımız, deneyimli kadromuz ve müşteri odaklı yaklaşımımızla sizlere en iyi tercüme hizmetini sunmaktan gurur duyuyoruz.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir